Ubiór dla ekipy budowlanej – jaką wybrać odzież roboczą?

Chcesz zadbać o maksymalne bezpieczeństwo i komfort poruszania się swoich pracowników? Odzież robocza, którą codziennie nosi ekipa budowlana, musi być nie tylko odpowiednio dostosowana do pracowników, ale również spełniać normy EN i posiadać wymagane certyfikaty związane z ubraniami ochronnymi. Obecnie na rynku sprzedaż odzieży nie tylko odbywa się przez zakupy w hurtowniach, ale również sklepach internetowych, dzięki czemu można liczyć na szybką dostawę, atrakcyjne ceny i przede wszystkim zwiększoną funkcjonalność i jakość dostępnych produktów.

Jaką odzież wybrać dla budowlańca?

Ekipa pracująca na budowie codziennie jest narażona na zmienne warunki atmosferyczne – ostre promieniowanie UV, deszcz, wiatr, a także śnieg. Podczas wyboru stroju roboczego warto zwrócić uwagę na jego odporność na wspomniane czynniki pogodowe, a także sprawdzić, czy zapewni bezpieczeństwo i odpowiednią ochronę oraz będzie wygodny podczas pracy. Prosto mówiąc, strój powinien nadawać się do pracy w każdych warunkach i niezależnie od pory roku.

Elementy stroju roboczego

Jakie elementy składają się na odzież ochronna? Przede wszystkim trzeba tutaj wymienić kask ochronny, który powinien być wykonany z trwałego tworzywa. Regulowany hełm powinno się dostosować do indywidualnych preferencji jego użytkowników. W ofertach hurtowni znajdziemy również spodnie robocze do pasa, a także tzw. ogrodniczki. Każdy pracownik musi zostać wyposażony w bluzę roboczą wykonaną ze wzmocnionych materiałów, a także koszulki, które są podstawowym elementem stroju, szczególnie w sezonie letnim. Nie wolno również zapomnieć o butach z metalowym noskiem, które chronią stopy przed upadkiem ciężkim przedmiotów.

Dlaczego warto zadbać o ubrania dla ekipy budowlanej?

Stroje robocze dla ekipy budowlanej powinna być wykonane z dobrej jakości materiałów, które są trwałe i posiadają mocne szwy. Ogromną zaletą będą głębokie kieszenie, w których będzie można umieszczać narzędzia potrzebne przy pracy. Profesjonalna odzież nie tylko będzie dobrze o pracodawcy, ale również o jego solidności i jakości wykonywanych przez ekipę usług.

Dodaj komentarz